Bölüm Başkanının Mesajı

 

Sevgili gençler,


İnşaat Mühendisliği Bölümümüz 1976 yılından itibaren eğitim öğretim hayatına Balıkesir Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nde başlamış ve 37 yıldan beri yüksek öğretime hizmet vermektedir.


1990 yılından beri Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimine devam eden bölümümüzde, 3 Profesör, 14 Yardımcı Doçent, 7 Araştırma Görevlisi bulunmaktadır.


Bölümümüz 2011 yılından beri MÜDEK faaliyetlerine başlamış ve 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında MÜDEK başvurusunda bulunmuş, bu başvurusu 23.09.2013 tarihinde kabul edilmiştir. MÜDEK tarafından yapılacak ziyarette değerlendirmeler olumlu olursa bölümümüz MÜDEK-ACE Patenti’ni kullanabilecektir. Yani bu bölüm mezunlarımız akredite edilmiş bir bölümden mezun olacaklardır.


Dört yıl olan İnşaat Mühendisliği eğitimi süresinde tamamlanması gereken kredi sayısı 155, ayrıca öğrencilerin 60 gün staj yapması gerekmektedir. Önümüzdeki yıldan itibaren Hazırlık Sınıfı açılması gündemdedir.


Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü olarak ülkemizin ihtiyaç duyduğu niteliklerdeki İnşaat Mühendisleri yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Bu görev bilinci ile bölümümüzde halen öğrenim gören ve yeni dönemlerde öğrenim görmeye başlayacak olan tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.

 

Prof.Dr.Turgut ÖZDEMİR